Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
NMCA - Quick Shield 14 24 Feb 18
3 Mar 18
Dennis
8/163 C Bath 44 JD Kerse 41 F Mastrogiannis 31*  JA Hull 3/33 JP Hull 2/26
def Cameron
158 Z Taleb 47 J Wallace 32  JD Kerse 3/23 JC Sparrow 3/69 H Kumarage 2/39
McDonell Park East 
NMCA - Quick Reserve 14 24 Feb 18
3 Mar 18
Cameron
4/322(dec) P Smith 68 P Diamantopoulos 60 K O'Brien 55* W Maher 38 D Ryan 38* C Cornford 36  W Duncan 3/87
def Dennis
66 A Green 31  B Barker 5/15 E Smith 4/12
and 133 J Palise 63 J MacRae 25  P Smith 3/16 E Smith 3/38 BP Cornford 2/12
J.E. Moore Park South 
North Region Senior T20 3 21 Nov 17 Macleod
2/129 L Joyce 51 RM Johnson 43  
def Dennis
7/126(cc) A Merchant 32 I Shaikh 32  L Joyce 3/25
Macleod Park 
NMCA - Women's Lenore Smith Spring Shield GF 10 Dec 17 Camrea Stingrays
4/109(cc) T Cassar 35*  D Norman 2/12
def Dennis Dragonettes
8/89 J Miller 25  J Cox 3/9 T Cassar 3/12
H.L.T. Oulton Reserve South 
NMCA - Under 18 - Graham Shield GF 2 Mar 18
9 Mar 18
Holy Trinity/Preston Druids
3/91 H Tauber 45*  M Chamberlain 2/13
def Dennis
88 M Skinner 26  L Manteit 6/11
Hayes Park West 
NMCA - Under 15 Division 1 - Wyatt Shield SF 2 Mar 18
4 Mar 18
Bundoora Park Teal
6/186(cc) A Johnston 52* B Healy 52*  J Braddock 3/17
def Dennis Gold
136 A Copeland 30  J Barrett 3/4 B Leguier 2/24
Bundoora Park 
NMCA - Under 15 Division 2 - Coulson Shield 10 16 Feb 18
23 Feb 18
Dennis Purple
24  J Rogers 5/8
and 8/87 C Day 32  E Lowe 3/13 J Rogers 2/13
def by Preston YCW District
7/166(dec) E Lowe 51* PL Davies 34  A Maj 3/19
C.H. Sullivan Park East 
NMCA - Under 13 Division 1 - Baillie Shield SF 2 Mar 18
4 Mar 18
Ivanhoe Red
173 T McManus 46 w Hatfield 31  T Murdoch 2/10 W Green 2/22
def Dennis Gold
110 B Toseland 37* W Green 26  R Mantello 3/7 R Bamford 2/6
Chelsworth Park West 
NMCA - Under 13 South Division - Hyde Shield SF 2 Mar 18
4 Mar 18
Ivanhoe Roosters Blue
3/241 C Connell-Tobin 36* P Noonan 35* C Naish 31*  
def Dennis Purple
9/148(cc) T Sweetman 36*  B Ahern 2/11 L Tange 2/11
Seddon Reserve 
IEGC Stage 1 Stars 14 28 Feb 18 Dennis
5/117(cc)  
def Koonung Heights Stars 2
3/107(cc)  R Stewart 2/2
McDonnell Park 
NMCA - Under 11 South (BLUE) 12 26 Feb 18 Dennis White
v North Alphington Black
C.H. Sullivan Park East 
NMCA - Under 11 South (GOLD) 12 26 Feb 18 Dennis Purple
v North Alphington White
McDonell Park West 
NMCA - Under 11 South (GOLD) 12 26 Feb 18 Holy Trinity Blue
v Dennis Gold
Hayes Park West 
NMCA - "F" Grade South - Torrens Shield SF 10 Mar 18
11 Mar 18
Preston Druids 4th XI
6/130 J Cooper 69* B Wilson 34*  L Green 3/16
def Dennis 3rd XI
128 K Ramshaw 27  J Perkins 3/19 I Mansuri 3/32
A.H Capp Reserve 
NMCA - Women's Lenore Smith Summer Shield GF 4 Mar 18 Dennis Dragonettes
84  C Williamson 4/8 S Spilsbury 2/11
def by Clifton Hill
5/130(cc) C Williamson 40  L Cormie 2/18
Hayes Park West